سمیه موسی نژاد

روزهای حنایی – 147

بدون دیدگاه

– تو رو خدای ابوفض( تو رو خدای ابولفضل)، حانیه تازگی وقتی کاری را ازما می خواهد و برایش انجام نمی دهیم،به این صورت قسممان می دهد(از چه کسی یاد گرفته الله علم)

– حنانه خانم در خانه حرکات رقصی را که دوستانش در کلاس رقص یاد گرفته بودند و به حنانه آموزش می دادند را تکرار می کرد، بیشتر از اینکه ناراحت بشوم خنده ام می گرفت ، بدن حنانه اصلاً انعطاف ندارد و با همان  خشکی بدنش آن حرکات رقص را انجام می داد ، آنقدر مضحک بود که با زبان نه چندان خوش از او خواستم دیگر تکرار نکند.

– حانیه به تازگی کلمات کُردی را قاطی فارسی می کند مثلاً : مامان منو ببر خوار(مامان منو ببر پایین) یا اینکه ، مامان پِتَمو پاکن کن(مامان دماغمو پاکن کن)

– حانیه وقتی با امیر علی(پسرعمه اش) بازی می کند به حانیه ی تبدیل می شود که من نمی شناسمش ، اعصاب خراب کن ، پر سرو صدا ، و…. علت اصلی آن فقط توجه کردن اطرافیان به سروصدای امیرعلی است و خانمی فکر می کند وقتی امیر علی هست باید این کارها را کرد تا اطرافیان به او توجه کنند.

– روضه ی یکی از آشنایانمان بود، در حال خوردن پذیرایی ها بودیم که به من اصرار کردند برای همسرم پذیرای بردارم من نیز یک بسته را کنار گذاشتم چند لحظه بعد دختر عمویم با اجازه من آن بسته را برداشت و گفت یکی دیگر برایت می آورم، حانیه با بالا رفتن گوشه لبش و دماغش  و با حالتی استیصال گفت: مال بابامو برد، با همین حالتش همگی علاقه و محبت حانیه به پدرش را فهمیدند.

– دوست همسرم زنگ زد و بعداز اتمام تماس، حانیه گفت:مامان کی بود، جواب دادم دوست بابا، اما گیر داده بود که کدوم دوست بابا و اسمش چیه،  گفتم: عزیزم آقای جمشیدی بود، حانیه با باز شدن چشمهایش (از تعجب)گفت: مگه شمشیر داره(حانیه شمشیری شنیده بود)،وای خدای بزرگ ،با قهقه های حنانه از شنیدن اشتباه شنیدن خواهرش، من و حانیه نیز به خنده افتادیم. IMG_6415“همسرم یکی از انباری ها را برای حنانه کاملاً خالی کرد تا  حنانه در آنجا بتواند هر کاری که دوست دارد انجام دهد،در عکس بالا حانیه از نبودن حنانه سواستفاده کرده و در حال جستجو در وسایل حنانه است”پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 + = ده